Чем отличается автокран от крана манипулятора

Автокран або Маніпулятор

Чем отличается автокран от крана манипулятора

Для навантаження та транспортування вантажів сучасний бізнес використовує два види підйомного обладнання: автомобільний кран та крано-маніпуляторна установка. Чим відрізняються ці види техніки?

Конструкційні відмінності

Автомобільний кран – це самохідна вантажопідйомна техніка. Вона складається з платформи з баштово-поворотним механізмом та робочого органу телескопічної стріли. Платформа встановлена ​​на шасі вантажного автомобіля. Для керування краном на платформі обладнана кабіна кранівника. Поворотний механізм обертається на 360 °, з вантажем — на 240 °. Стійкість забезпечують аутригери – чотири виносні опори. На гак можна чіпляти додаткове обладнання: стропи, траверси, канатні павуки, корзини. Автокран здатний перевозити закріплений на гаку вантаж на швидкості 5 км/год у межах робочого майданчика. Для транспортування інших об’єктів додатково використовується вантажний автомобіль. Це підвищує вартість вантажно-розвантажувальних робіт. На місці вивантаження знову потрібні послуги крана.   Крано-маніпуляторна установка також є самохідною вантажопідйомною технікою. Вона складається з базового вантажного автомобіля або трактора та надбудови з підйомним пристроєм. Підйомник встановлений між водійською кабіною та платформою автомобіля. З його допомогою оператор поміщає вантаж у кузов, потім транспортує до місця вивантаження будь-яке розсотання. Тому зазвичай маніпулятори в оренду беруть для нерегулярних або разових переміщень габаритних вантажів. Підйомний механізм є багатоланковим. Кожен його суглоб має власний привід. Багатосекційність стріли підвищує ефективність пристрою. Компактний кран-маніпулятор може працювати у тісному просторі, куди не проїде автомобільний кран. Система управління маніпулятором розміщена на основі платформи. Кабіна оператора не передбачено. На стрілі замість гака можна встановлювати грейфер, люльку, ківш, захват. Для стійкості автомобіль обладнаний виносними опорами.

Відмінність у технічних характеристиках

Автокран

Кран-маніпулятор

Коли мова йде про вибір автокрана, в першу чергу розглядається його вантажний момент – вантажопідйомність на мінімальному вильоті стріли. Вона диференційована. Що більше виліт, то менший вантаж стріла може утримувати. Вантажний момент крана-маніпулятора визначається добутком маси вантажу на величину вильоту. Число говорить про стійкість машини до перекидання. На основі вантажного моменту розраховують економічну ефективність вантажопідйомної техніки, після чого роблять вибір на користь автокрану чи маніпулятора. Оскільки автокран виконує більш трудомістку роботу, послуги крана замовляють на робочу зміну. Більш маневрений кран-маніпулятор здається погодинно. Тому вартість оренди крана-маніпулятора вища.