Спецтехніка для будівництва: детальний огляд

Спецтехніка для будівництва.

Спецтехніка для будівництва: детальний огляд

Сучасне будівництво передбачає застосування спеціальної та вантажної техніки. Без неї неможливе зведення висотних будівель, промислових підприємств, гребель та мостів. Завдяки спецтехніці всі роботи виконуються оперативно, якісно, ​​масштабно.

Чому будівельникам не обійтися без спецтехніки

Будівельний процес умовно поділяється на три етапи: підготовка, будівництво, благоустрій. У кожному етапі беруть участь вузькоспеціалізовані машини. Що дає їх використання?

Спеціальна техніка для підготовчих робіт

Підготовка земельної ділянки під будівництво має на увазі трудомісткі земляні роботи: дроблення твердих шарів, виїмка та переміщення ґрунту. В них беруть участь такі види техніки.

Екскаватор

Землерійна машина на гусеничному чи колісному ходу. Обладнана одним або декількома видами навісного обладнання:

Бульдозер

Землерійна машина з відвалом для пошарового видалення ґрунту, переміщення сипких матеріалів на відстань до 200 м. У великому будівництві використовуються стійкі бульдозери на гусеничному ходу. На дрібних об’єктах та для роботи з невеликими обсягами матеріалів застосовуються колісні види.

Гідромолот

На складних ділянках використовуються самохідні гідравлічні молоти з насадками різної потужності. Їхня енергія удару становить від 0,5 до 20 кДж.

Навантажувач ковшовий

Самохідна техніка з ковшем, яка використовується на нескладних земельних роботах та для навантаження сипких матеріалів. Невелика за габаритами машина може оснащуватися легким навісним обладнанням того ж призначення, що й екскаватор.

Спецтехніка для будівництва

Вибір машин залежить від масштабів та технології будівництва, виду будівельних матеріалів.

Автокран

Самохідний стріловий кран на шасі вантажного автомобіля. Для стійкості комплектується двома парами виносних опор. Подає конструкції та матеріали на висоту до 50 метрів. Забудовники приватних будинків зазвичай беруть автокрани в оренду для підйому крокв і балок при збиранні покрівельної конструкції.

Підйомник

Вантажопідйомна техніка на шасі вантажного автомобіля для міжрівневого переміщення будівельників, інструментів, вантажів. Бувають ножичні, колінчасті, телескопічні, вертикальні, щоглові та інші конструкції.

Бетонозмішувач

Барабан на шасі вантажного автомобіля. Перевозить із заводу на будмайданчик готовий до вживання бетон на відстань до 100 км. За рахунок примусового обертання барабана бетон у ньому постійно перемішується і не твердне.

Бетонозмішувач

Барабан на стаціонарній консолі, в якому проводиться суміш невеликих порцій бетону безпосередньо на будмайданчику.

Бетононасос

Використовується у висотному будівництві та важкодоступних місцях. Приймає готовий розчин від бетонозмішувача та подає на висоту до 100 м до місця заливання монолітної конструкції.

Копер

Машина на гусеничному або клісному ходу для роботи зі палями. Копер піднімає палі, встановлює їх на точку занурення, забиває або висмикує з ґрунту.

Кран-маніпулятор

Багатосуглобовий вантажозахоплювальний механізм для підйому та переміщення вантажів. Кожне зчленування має власний привід. Маніпулятор встановлюється на платформу вантажного автомобіля. Керується безпосередньо з кабіни або дистанційно.

Техніка для благоустрою

Роботи з благоустрою проводяться після закінчення будівництва. Вони включають прибирання та вивезення будівельного сміття, завезення ґрунту, обладнання, МАФів для ландшафтного дизайну. У впорядкуванні використовуються бульдозери, екскаватори, самоскиди, навантажувачі, автокрани, крани-маніпулятори, бури для посадки дерев.